Marzena Kobryń

Z pasji i wykształcenia: tancerz, pedagog i choreograf. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, Uniwersytetu Opolskiego, pedagogiki kulturalno-socjalnej, reprezentantka Polski w  konkursie baletowym w Lozannie.  W sezonach 1994-1997 tancerka baletu Opery Dolnośląskiej we Wrocławiu. Udział w pełnym repertuarze baletu, min.: Jezioro Łabędzie, Dziadek do Orzechów, Romeo i Julia, Sylfidy, Straszny Dwór. Uczestniczka 2-letniego kursu nauczycielskiego Jogi Iyengara w  Warszawie. W sezonach  2011-2013 nauczyciel i choreograf szkółki tańca współczesnego w Śląskim Teatrze Tańca. Od 2011 r. instruktor w TCK Teatru Tańca KLU. Twórca i choreograf Studia Tańca MK.

Jest autorem projektów artystycznych, instalacji, wernisaży i spektakli  plenerowych  realizowanych od kilkunastu lat we współpracy z cenionymi tancerzami i plastykami. Nieprzerwanie związana z edukacją taneczną i promowaniem teatru tańca.

Pedagog tańca z wieloletnim doświadczeniem. Od 1997 r. założyciel zespołów i młodzieżowych teatrów tańca w wielu miastach Polski, laureatów festiwali i konkursów ogólnopolskich. Zrealizowane choreografie prezentowane na uznanych scenach:  Zielonej Góry, Bydgoszczy, Torunia, Klielc, Gorzowa Wlkp., Żar, Bytomia, Katowic, Berlina, Weisswaser, Bad Muskau .

Jako organizator i animator kultury została niejednokrotnie doceniona: tytuł Animatora Województwa Lubuskiego roku 2003, w roku 2008 wyróżnienie za działalność artystyczną – Brodnica, w roku 2014 za działalność animatora kultury nagrodzona przez Burmistrza Tarnowskich Gór.

Systematycznie bierze udział w warsztatach i lekcjach rozwijając swój warsztat: Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego w Bytomiu, Międzynarodowe Biennale Tańca w Poznaniu, Festiwal Improwizacji w Zielonej Górze, Ogólnopolskie Warsztaty Tańca w Gdańsku, Warsztaty Tańca Współczesnego w Toruniu i wiele innych.

Pracuje z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego Wieku – zdrowy ruch. Współpracuje z Pałacem w Rybnej realizując cykliczne warsztaty artystyczne.