Artykuły – Rybna kwitnie artystycznie

Kolejny artykuł na stronie UM Tarnowskie Góry, za który DZIĘKUJEMY !!!

W Pałacu w Rybnej już po raz trzeci powstaje alternatywny, bo artystyczny świat. Jego twórcami są dzieci i młodzież uczestniczący w warsztatach teatralnych pt. „Wakacje artystycznie”. Finał ich pracy poznamy w sobotę na tarnogórskim Rynku.

– Na razie budujemy kratery, z których będziemy się wyłaniać – zdradza Ania Wcisło, która przykleja do papierowych arkuszy foremki do ciasta. – ciast piec nie będziemy, nasze foremki mają inne zastosowanie – mówi

Przy pomocy foremek w pałacowym ogrodzie tworzone są też inne dekoracje. Czym będą? To na razie tajemnica.

– Nie możemy zdradzić wszystkiego, efekt pokażemy w sobotę – mówi zgodnie 34 uczestników zajęć prowadzonych przez Marzenę Kobryń, choreografkę i  tancerkę oraz Magdalenę Łazar-Massier, artystką plastyk i pieśniarką.

Od poniedziałku od godz 10.00 do 16.00 z przerwą na obiad młodzież buduje scenografię na przemian z ćwiczeniem choreografii. Tytuł spektaklu to „Free”.

– Będzie o wolności, niebie, gwiazdach i wszystkim, co kojarzy się z człowieczeństwem – wyjaśnia Kobryń. W ubiegłym roku spektakl pokazany w pałacowym ogrodzie pełen był ciemności i rozbłyskujących w niej świateł. Tym razem będzie podobnie.

– Chcemy przenieść Tarnowskie Góry w kosmos – tłumaczy Weronika Nikiel. – Postaramy się sprawić, że tarnogórzanie poczują się jak na innej planecie. Przynajmniej przez chwilę.

Dziećmi wspólnie z prowadzącymi opiekują się wolontariuszki: – Współpraca idzie nam znakomicie, wszyscy dobrze się bawimy – informują Daniela Lukoszek i Wiktoria Kliś.

– Takich gości możemy przyjmować cały rok – śmieje się Adam Morawiec, dyrektor Pałacu, który po raz trzeci organizuje artystyczny turnus.

Efekty pięciodniowej pracy poznamy w sobotę o godz 21.00 na Rynku w Tarnowskich Górach.

– Na spektakl zapraszamy wszystkich: i małych, i dużych, i tych lubiących teatr, i tych, którzy wybiorą się wieczorem na spacer  – na pewno nie będą zawiedzeni – zapewniają młodzi aktorzy.

F11