Instruktorzy

MARZENA KOBRYŃ

Założycielka i choreograf Studia Tańca MK. Z pasji i wykształcenia: tancerz i pedagog. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, pedagogiki Uniwersytetu Opolskiego. Prezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury Tańca „PRZESTRZEŃ RUCHU” w Tarnowskich Górach. Od lat związana ze sceną tańca współczesnego w Polsce. Była tancerką baletu Opery Dolnośląskiej we Wrocławiu. Brała udział w pełnym repertuarze baletu. Reprezentowała Polskę w konkursie baletowym w Lozannie. Uczestniczka 2-letniego kursu nauczycielskiego Jogi Iyengara w Warszawie. W sezonach 2011-2013 nauczyciel i choreograf szkółki tańca współczesnego w Śląskim Teatrze Tańca. Studio Tańca MK jest jej marzeniem o stworzeniu przestrzeni dla pasjonatów tańca i ruchu, stworzyła je z myślą o rozwoju młodych tancerzy, gdzie jej tanecznym, ukochanym dzieckiem są zespoły MAMI.

Jest twórcą i choreografem Teatru Tańca KLU. Kocha działania performatywne, jest miłośnikiem twórczego procesu. Nieprzerwanie związana z edukacją taneczną oraz promowaniem teatru tańca. Jest autorem projektów artystycznych, instalacji, wernisaży i spektakli plenerowych realizowanych we współpracy z tancerzami, plastykami i fotografikami. Pedagog tańca z wieloletnim doświadczeniem. Jako organizator i animator kultury została doceniona: tytuł Animatora Województwa Lubuskiego, wyróżnienie za działalność artystyczną – Brodnica, w roku 2014 doceniona za swoją działalność w Tarnowskich nagrodzona i uhonorowana przez Burmistrza Tarnowskich Gór. W codziennej pracy pedagoga i choreografa, profesjonalne wykształcenie baletowe pozwala jej dbać o technikę i jakość ruchu, ale niespokojna dusza wciąż szuka nowych i twórczych rozwiązań, co daje jej najwięcej radości i satysfakcji.

MONIKA KOCOT

Tańczy od dziecka a taniec to jej wielka pasja. Brała udział w wielu warsztatach tanecznych i projektach artystycznych. Jest jedynym z tych instruktorów, którzy mogą się pochwalić najdłuższym stażem pracy w naszym studio, a bez niej żadne wydarzenie taneczne nie mogłoby się odbyć. Ma fantastyczny kontakt z dziećmi i młodzieżą, dlatego w naszym Studio prowadzi dziecięce i młodzieżowe zespoły specjalizujące się w tańcu współczesnym. 

Jest twórcą i choreografem zespołu Lily, Lily One oraz Lily Kids. Od kilku lat współpracuje z zespołem Atelie. 

Kocha swoich tancerzy, którzy dorastają i rozwijają się na jej oczach już od kilku lat. Miłośnik artystycznego rozwoju dziecka i młodzieży. Twórcza i oddana swojej pracy. 

Poza pracą ze swoimi zespołami przygotowuje piękne choreografie solowe oraz duety tańca współczesnego, a jej tancerze są członkami Polskiej Federacji Tańca.

JESSICA GNELA

Tancerka, choreograf i studentka pedagogiki. Z tańcem związana od najmłodszych lat Uczestniczka wielu konkursów i festiwali tanecznych. Zdobyła między innymi II miejsce w Konkursie Choreograficznym Strefa Tańca w Bielsku Białej oraz III miejsce w prezentacjach solowych na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego ,,Kontrasty” w Mielcu. Była tancerka Teatru Tańca KLU. Szkoliła się przez wiele lat pod skrzydłami Marzeny Kobryń oraz uczestniczyła w warsztatach u takich nauczycieli jak Eryk Makohon, Ania Krysiak, Neel Verdoom, Natalia Iwaniec, Sebastian Cynk, Victoria Kennett i wielu innych. Czynnie bierze udział w różnych warsztatach i projektach tanecznych. Brała udział między innymi w działaniach perfomatywnych pod okiem Sebastiana Cynka na wernisażu ,,7 Zmysłów”, z udziałem Jagi Hupało w Tichauer Art. Galerry w Tychach. 

W naszym studio jest instruktorem Dziecięcego Teatru Tańca SzKids, który ma na swoim koncie wiele osiągnięć, wśród nich nagrodę Grand Prix na VII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży DZIECI DZIECIOM-BEZ BARIER. Na swoich zajęciach wykorzystuje technikę tańca współczesnego oraz improwizację. Kocha pracę z dziećmi, eksperymentować, bawić się formą i łączyć style, a najbardziej patrzeć na rozwój swoich tancerzy.

WIKTORIA KLIŚ

Osoba, z którą macie pierwszy kontakt jak tylko wejdziecie do naszego studia. Jest tancerką, więc doradzi wam, jakie zajęcia czy technikę wybrać. Możecie zawsze z nią porozmawiać – ona was wesprze, zmotywuje i umili czas dobrą kawą czy herbatą. Jest z nami od zawsze, więc chętnie opowie wam ,,coś ciekawego”, o naszym studio i naszych tancerzach.

ANNA KACZMARCZYK

Tancerka, choreograf, pedagog. Pedagog tańca współczesnego i klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Bytomiu. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu i Londyńskiej uczelni London Contenporary Dance School. Otrzymała dyplom Postgraduate Diploma Grup wydany przez LCDS i Uniwersytet Kent w Canterbury. Absolwentka Specjalizacji – pedagogika baletowa, na Kierunku – Taniec, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Była solistka Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego. Laureatka głównej nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa. Wykładowca tańca współczesnego w Wyższej Akademii Teatralnej na wydziale teatru tańca. W naszym studio prowadzi najbardziej wymagającą królową technik: klasykę/balet. Jest choreografem i taneczną mamą zespołu LamAnia. Człowiek z duszą na ramieniu, oddana swojej pasji, nieustannie inspiruje i pozytywnie motywuje swoich podopiecznych do pracy. 

LAURA SANETRA

Najmłodsze, ale niebywale zdolne ogniwo naszej kadry. W naszym studio prowadzi z wielkim sercem najmłodsze grupy baletu i tańca współczesnego, ale również trenuje nasze przyszłe gwiazdy gimnastyki artystycznej. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Jej przygoda z tańcem rozpoczęła się, gdy miała sześć lat. W wieku 9 lat rozpoczęła naukę w szkole baletowej. Bardzo wcześnie zaczęła z wielką pasją trenować gimnastykę artystyczną i tak zostało do dziś. W 2015 roku zdobyła Mistrzostwa Śląska w drużynowych MŚ. W 2019 roku była finalistką Ogólnopolskiego konkursu tańca im. Wojciecha Wiesiołowskiego w Gdańsku. 

Jeszcze jako uczennica szkoły baletowej brała udział w musicalu ,,Billy Eliot” w reżyserii Michała Znanieckiego tańcząc na profesjonalnej scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie. W 2019 roku uczestniczyła w warsztatach ,,Russian Masters Ballet in Alicante”. 

MATEUSZ MATEJA

Swoją taneczną przygodę rozpoczął w wieku 9 lat. Początkowo od tańca ludowego następnie disco dance, balet, taniec towarzyski i wreszcie hip hop przy, którym jest do dziś. Na zajęciach uczy choreografii, improwizacji (Freestyle) oraz wiedzy na temat kultury hip-hop. Nie zabraknie również miłej atmosfery oraz kroków oldschoolowych. Jako trener grup jest wymagający i stanowczy co sprawia ,że znajdują się w czołówkach turniejów. 

Od 2013 roku jest uczestnikiem obozu „Street Dance Kemp” w Czechach gdzie szkoli się od najlepszych tancerzy z Polski jak i zagranicy – Marion Motin, Henry Link, Tweet Boogie i wielu innych. Bierze udział nie tylko w pokazach ale i turniejach tj. „Rytm Ulicy”, „Hip Hop High Level” czy „Groove Contest”. Miał przyjemność wystąpić u boku największych polskich artystów jako oprawa taneczna przy realizacji Stolica Sylwestra 2017 oraz 2018 w TVN. Współpracował przy projekcie Junior Eurovision Song 2019 oraz 2020. Mistrz Polski oraz Finalista Europy zajmując czołowe 9 miejsce w kategorii Hip Hop Duet w 2019 roku. Jego mottem życiowym jest „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”. 

KAMIL GRZYBOWSKI

Pochodzi z Rzeszowa. To tam w wieku 11-stu lat zaczął pierwsze treningi akrobatyki sportowej. Już w liceum rozwijał swoją pasję w klasie o profilu akrobatyczno-tanecznym. Od pierwszego treningu akrobatyki zaczął wiązać przyszłość z tym sportem, który w końcu stał się już nie tylko jego wielką pasją ale i sposobem na życie. Nieustannie trenował i podnosił swoje kwalifikacje. Ukończył kurs instruktora akrobatyki i aktualnie jest certyfikowanym instruktorem akrobatyki sportowej. 

Już studiując na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach trenował gimnastyczki i przygotowywał autorskie kombinacje akrobatyczno-taneczne. Miłośnik sportu i tańca, pasjonat sztuk walki. Jego zajęcia są pełne energii i sportowych wyzwań, które pięknie kształtują sportowy charakter dziecka. 

KLAUDIA I ADRIANO

Absolutnie fenomenalni Klaudia Szostak i Adriano Jannacos, Adriano związany ze sportem i muzyką od najmłodszych lat. Koordynację ruchową rozwinął już jako dziecko dzięki sztukom walki, a gra na perkusji pozwoliła mu udoskonalić naturalne poczucie rytmu. Pierwsze kroki salsy stawiał w Rzymie pod okiem kubańskich i włoskich nauczycieli. Energia salsy i jej pozytywny wpływ na kontakty społeczne działały na niego jak magnez, co w końcu doprowadziło go do ukończenia treningu instruktorskiego z Torres Salsa Grup  i udziału w międzynarodowych festiwalach, a potem zaowocowały współpracą z polskimi szkołami tańca.

Na nasze szczęście los pokierował Adriano za Klaudią do Tarnowskich Gór. 

Klaudia jest pasjonatką podróżowania i ta miłość do odkrywania różności świata zaprowadziła ją na Kubę, gdzie zakochała się w kubańskich rytmach. Od tego momentu rozpoczęła podróż, która doprowadziła ją do odkrycia salsy kubańskiej

Uczyła się u wspaniałych kubańskich nauczycieli Jacqueline Laza Carrera, Fernando Torres Pinda, Wilmer Najarro czy Maria Moreno. A te lekcje były początkiem do udziału w międzynarodowych festiwalach tanecznych. Jej umiejętności taneczne i naturalna skłonność do rozweselanie ludzi zaowocowały ukończeniem treningu instruktorskiego z Torres Salsa Group i współpracą z profesjonalnymi szkołami tańca.